Projekt "Zróbmy szum wokół wody".

"Zróbmy szum wokół wody" to projekt który we współpracy z Polską Akcją Humanitarną został zrealizowany w klasach IV - VI.
      Polska Akcja Humanitarna to organizacja niosąca pomoc wodną, w miejscach, gdzie jej najbardziej brakuje. Obecnie swoje działania prowadzą w Somalii, Ukrainie, Jemenie, Sudanie Południowy i Iraku.
Wszystko, co robimy w życiu, w sposób bardziej lub mniej bezpośredni, wymaga zużycia wody. Każda kartka papieru to 10 litrów wody, każde skorzystanie z Internetu to woda potrzebna do produkcji sprzętu elektronicznego, a także  wytwarzania prądu. Wodę, która została użyta do produkcji danej rzeczy, nazywamy wodą wirtualną . A suma wody, którą zużywamy (zarówno bezpośrednio, jak i w postaci wody wirtualnej) to ślad wodny.
      Celem warsztatów prowadzonych w ramach projektu było uświadomienie uczniom, że każdy z nas ma wpływ na brak wody w innych rejonach świata i że można tą sytuację naprawić np. przez kupowanie produktów o niskim śladzie wodnym.

Uczestnicy projektu swoje zainteresowanie tematem wyrazili przygotowując makiety afrykańskich wiosek, dla których pobudowano studnie.
Efekt ich pracy prezentuje szkolna wystawa.